fbpx

Jak przeżyć panieński i nie zwariować?

Diablice, różki i tort z męskim przyrodzeniem. Szczyt marzeń każdej przyszłej panny młodej. Ale czy na pewno? To przecież wydaje się tak banalne. Na wieczór panieński tak naprawdę oryginalnych pomysłów nie brakuje.

Jak wygląda wieczór panieński? 

Spotkanie dziś na ulicy miasta w piątkowy czy sobotni wieczór limuzyny wiozącej całą ekipę młodych kobiet w typowych przebraniach to bardzo znany obrazek. Łatwo się można domyślić, że jadą na wieczór panieński. Ale przecież to tak oklepane, że trudno mówić o tym, że taki wieczór będzie niepowtarzalny, wyjątkowy, niezapomniany. Otóż będzie powtarzalny, banalny i, no może faktycznie, niezapomniany.

Gdzie się podziała kreatywność? Kobiety, czy już nie ma innych pomysłów, jak spędzić wieczór panieński, tylko w otoczeniu napalonych facetów, z męskimi genitaliami na torcie w tle? Przecież od tego można zwariować!

Spotkałam się kiedyś z twierdzeniem, że przecież wieczór panieński musi taki być. Ale dlaczego, pytam? Mój taki nie był i przynajmniej mam co wspominać – i mają co wspominać moje koleżanki, które czegoś takiego jeszcze nie widziały. Zagadki, podchody, mnóstwo ludzi, wrażenia, niebanalne zdjęcia, oryginalny tort. Jedyny problem polega na tym, że teraz wszystkie wieczory panieńskie porównuję do tego jednego i żaden nie może się z nim równać. Ale kto by narzekał na takie minusy.

Może za mocna ta krytyka, w końcu każdy bawi się inaczej. Chciałabym jedynie zwrócić uwagę na to, że nie wszystkie wieczory muszą przebiegać według schematu: tort – czarne stroje z diabelskimi różkami – limuzyna – klub. Niech to będzie dla panny młodej naprawdę coś niezapomnianego, czego nie będzie wspominać ze wstydem. Skąd się wzięło podejście, że wieczór panieński (i kawalerski zresztą też) musi kręcić się wokół tajemnicy zdrady lub chęci na zdradę? A przynajmniej na wypróbowanie innych partnerów, zanim na zawsze przykuje się do boku jednego człowieka. Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie.

Wieczór panieński z klasą

Przykładem na organizację takiego wieczoru jest wyjście do SPA. Rozluźnienie, masaże, rekreacja, a wszystko w typowo babskim towarzystwie. Takie coś można naprawdę miło wspominać. Inna koncepcja to wieczór przebierany – organizatorki wybierają jeden styl i każda z pań ubiera się stosownie do niego. A może sesja fotograficzna dla kobiet z rolą główną dla panny młodej czy wypad do escape roomu albo wynajęcie kosmetyczki? Pomysłami można sypać jak z rękawa. Dobrze by było, aby organizatorki wzięły pod uwagę zainteresowania panny młodej – impreza ma być przede wszystkim dla niej, one mają jej towarzyszyć.

Tak samo jak w większości przypadków mitem jest noc poślubna po weselu, tak i wieczór panieński dzień przed weselem odchodzi w zapomnienie. Jeśli kobiety chcą się bawić, to lepiej zrobić to z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym – najlepiej tydzień lub dwa przed, aby ewentualne worki pod oczami zdążyły zniknąć.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Skip to content