fbpx

Jak oczyścić organizm, kiedy zbliża się przesilenie wiosenne?

Jak oczyścić organizm, kiedy zbliża się przesilenie wiosenne?

Jak oczyścić organizm, aby przygotować się na wiosnę? Pewne produkty ograniczyć, inne dodać. Warto też… regularnie ruszać się, aby wspomóc metabolizm.

Przesilenie wiosenne – przygotuj się na spadek formy

Kiedy zima zaczyna dawać się nam we znaki, tęsknimy za wiosną. Wiosna to ta pora roku, kiedy nabieramy ochoty, sił i energii do podejmowania nowych wyzwań. Wraz z rozkwitającą roślinnością i śpiewem ptaków i my budzimy się ze snu zimowego.

To przejście od zimy do wiosny, od niskich temperatur do wyższych, od wczesnych wieczorów do dużej ilości słońca może działać na organizm wyczerpująco. To nie żart, bo wcale nie chodzi o to, że zmęczymy się przygotowaniami. Zmiany, które zachodzą z dnia na dzień, sprawiają, że organizm jest przesilony. Przesilenie wiosenne będzie się objawiało spadkiem energii, obniżoną odpornością, zmęczeniem i bólami głowy. Trzeba zatem wiedzieć, jak sobie z tym radzić, aby móc korzystać ze wszystkich dogodności, jakie wiosna ze sobą niesie.

Jak oczyścić organizm przed przesileniem wiosennym?

Jednym ze sposobów na przygotowanie się na przyjście wiosny jest oczyszczenie organizmu. Dzięki temu organizm po zimie odetchnie i nabierze energii. W ten sposób przygotuje się również na przesilenie wiosenne, które tradycyjnie tę energię nieco odbiera.

Jak oczyścić organizm? Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę dietę oczyszczającą bogatą w zieloną żywność. Oto kilka kroków, które należy podjąć:

  • zrezygnować z jedzenia mięsa, wędlin i ryb na przynajmniej tydzień,
  • zrezygnować z kawy, herbaty i alkoholu – jest to pewnego rodzaju doping dla organizmu, np. po to, żeby się obudzić, dlatego warto odstawić na chwilę te napoje, aby organizm mógł wrócić do „ustawień fabrycznych”; sprawdzi się natomiast zwykła woda mineralna lub wodę z cytryną, możesz też spróbować samodzielnie przygotowanych koktajli owocowych,
  • zrezygnować ze słodyczy i cukru szeroko pojętego, np. w napojach słodzonych, gazowanych – zamiast cukru spożywaj orzechy albo suszone owoce, które dadzą zastrzyk energii,
  • zrezygnować z produktów mącznych (np. makaronu, naleśników, białego pieczywa itd.),
  • dodać do diety kaszę, zwłaszcza kaszę jaglaną – odpowiednio wpłynie na włosy i paznokcie,
  • dodać do diety młody zielony jęczmień do picia – dzięki niemu odkwasisz organizm, przekażesz odpowiednią dawkę żelaza oraz witaminy B,
  • w ciągu dnia jeść dużo warzyw – zwłaszcza zielonych.

Jak oczyścić organizm? Dieta to nie wszystko

Jak to zwykle przy dietach bywa, samo odżywianie się nigdy nie jest gwarantem sukcesu. Potrzebny jest ruch, aktywność fizyczna nawet w umiarkowanym stopniu. Bez tego żadna dieta się nie sprawdzi tak, jak byś na to liczyła.

Twoje zdrowie w Twoich rękach. Pamiętaj, że ruch jest w stanie podkręcić metabolizm. Daj sobie w ciągu dnia przynajmniej pół godziny na intensywny spacer lub ćwiczenie na stepperze. Staraj się robić to przynajmniej 3 razy w tygodniu, a najlepiej codziennie. Ruch w połączeniu z dietą da najlepsze efekty – zwłaszcza kiedy trzeba się nastawić na wiosenny spadek energii.

Aby z dobrą kondycją, z dobrym stanem ducha i świetnym wyglądem rozpocząć nowy sezon, poświęć trochę czasu na przygotowania już teraz.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. 29 marca 2021

    […] Jak oczyścić organizm, kiedy zbliża się przesilenie wiosenne? […]

Dodaj komentarz

Skip to content