fbpx

Jak dobrać biustonosz sportowy?

Jak dobrać biustonosz sportowy? Najpierw trzeba zwrócić uwagę na model, następnie dobrać jego rozmiar. O piersi trzeba dbać, a przy okazji zapewnić sobie komfort podczas treningów.

Ćwiczenia stały się nieodłączną częścią kobiecej codzienności. To świetnie, zważywszy na fakt, że młode pokolenia mają coraz mniej ruchu. Do ćwiczeń potrzeba nie tylko odpowiedniego sprzętu, ale także właściwie dobranych ubrań – w tym stanika do ćwiczeń. Jak dobrać biustonosz sportowy? Podpowiadamy.

Jak dobrać biustonosz? Model to podstawa

Dobrze dobrany biustonosz do ćwiczeń jest naszym sprzymierzeńcem podczas treningów. Jeśli nie dobierzemy go dobrze, wówczas możemy borykać się z obtarciami itd. To może nas skutecznie zniechęcić do ćwiczeń, a tego przecież byśmy nie chciały. Są takie supermotywujące słowa: Nigdy, nigdy, nigdy, nigdy się nie poddawaj. Zatem jak dobrać biustonosz, aby nasze piersi były w nim chronione, a nie tylko osłaniane?

  1. Materiał

Mimo że tradycyjnie wybieramy bawełnę, w przypadku bielizny sportowej raczej nie jest ona wskazana. Najlepiej zdecydować się na profesjonalne, dopasowane do potrzeb sportowców materiały, czyli dzianiny, które jednocześnie trzymają odpowiednią temperaturę i przepuszczają powietrze. Najlepszy wybór to bielizna z jonami srebra umieszczonymi w rdzeniu włókien tkaniny. Dzięki nim nieprzyjemne zapachy będą pochłaniane, a bakterie ulegną zniszczeniu.

  • Dopasowanie do pory roku

Jak dobrać biustonosz, by się za bardzo nie spocić albo nie zmarznąć? Trzeba go dopasować do pory roku. W cieplejsze dni sprawdzi się bielizna termoaktywna, czyli taka, która zadba o odpowiednią temperaturę ciała podczas wysiłku fizycznego. Doskonale odprowadza wilgoć, więc nawet jeśli się spocisz przy dużej aktywności, to biustonosz zapewni oddech Twojej skórze. A kiedy jest trochę zimniej, wybierz stanik z materiału termicznego, czyli takiego, który nieco Cię ogrzeje.

  • Rozmiar stanika

Rozmiar stanika do ćwiczeń trzeba dobrać właściwie, dzięki czemu będzie można bardziej zadbać o biust. Za duży stanik nie uchroni piersi przed falowaniem podczas biegania, skakania itd. Za mały rozmiar stanika z kolei sprawi, że nie będziesz mogła oddychać, piersi będą zmiażdżone, a to utrudni poruszanie się.

Kiedy już określisz rozmiar swojego biustu, masz do wyboru:

  • compression bra – dla miseczek A i B, czyli dla małego biustu. Piersi są w nim ściśnięte ze sobą i w ten sposób przyciśnięte do klatki piersiowej, aby nie falowały,
  • encapsulated compression bra – każda pierś jest osobno przyciśnięta do klatki piersiowej, piersi nie stykają się ze sobą, co w przypadku większych biustów zapewnia dużo większą wygodę,
  • adjustable encapsulated compression bra – dla kobiet o dużym biuście, pozwala zapewniać piersiom największą stabilność, przyciskając je osobno do klatki piersiowej.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając rozmiar stanika sportowego?

  • pas – nie może być zbyt ciasny, bo nie pozwoli oddychać; czy dany pas jest dobry, można sprawdzić, podnosząc ręce do góry – jeśli stanik zaczyna zmieniać swoje położenie, szukaj innego modelu i rozmiaru,
  • miseczka – tak jak w przypadku zwykłego stanika musi mieścić całą pierś,
  • ramiączka – najlepiej regulowane, które można dopasować w każdym momencie, nie mogą uciskać skóry na ramionach.

Rozmiar stanika sportowego oraz rodzaj materiału wpłyną na komfort podczas każdej aktywności fizycznej.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz