fbpx

Kostiumowe filmy na walentynki

Kostiumowe filmy na walentynki
źródło grafiki: filmweb.pl

Filmy na walentynki to niekończąca się lista pomysłów. Jeśli macie ochotę zobaczyć coś klasycznego, wzbudzającego emocje, to postawcie na kostiumy!

Walentynki już niedługo, a Ty wciąż nie masz pomysłu, jak je spędzić? Z powodu pandemii nie mamy zbyt dużego pola do popisu. Wspólnie spędzony wieczór z kieliszkiem wina i nastrojowymi świecami to coś, co zawsze się sprawdza. Do tego dodaj dobry film na walentynki, a święto miłości rozbłyśnie pełnym blaskiem.

Kostiumowe filmy na walentynki – propozycje tytułów

„Upiór w operze” reż. Joel Schumacher (2004)

Upiór w operze (2004) - Plakaty - FDB
źródło: fdb.pl

To musical i melodramat utrzymany w bardzo romantycznym tonie. Opowiada historię niezwykle utalentowanej śpiewaczki Christiny, która po śmierci ojca zaczyna brać lekcje w operze. W podziemiach opery zamieszkuje mężczyzna o zdeformowanej twarzy – Upiór, który zakochuje się w dziewczynie i uczy ją miłości dom muzyki.

Przepiękna opowieść o miłości, muzyce i cierpieniu, która wyciska łzy z oczu.

„Duma i uprzedzenie” reż. Joe Wright (2005)

Duma i uprzedzenie (2005) - Filmweb
źródło: filmweb.pl

Film kostiumowy nakręcony na podstawie powieści Jane Austen o tym samym tytule. Do Netherfield przybywa Charles Bingley. Znajomością z przystojnym i bogatym mężczyzną zależy szczególnie pani Bennett – matce pięciu córek na wydaniu. Bingley ma przyjaciela, który również nie pozostaje obojętny na urok dziewcząt, jednak wydaje się dumny i arogancki i bardzo nieuprzejmy.

To wspaniała historia budzącej się miłości, która musi pokonać konwenanse.

„Wichrowe wzgórza” reż. Peter Kosminsky (1992)

Wichrowe wzgórza (1992) - Filmweb
źródło: filmweb.pl

Opowieść o wielkiej miłości pragnieniu zemsty. Uczucie rodzi się między cygańskim chłopcem a córką pana, który przygarnął go do siebie. Został stworzony na podstawie powieści Emily Brontë.

„Anna Karenina” reż. Joe Wright (2012)

Anna Karenina (2012) - Filmweb
źródło: filmweb.pl

To ekranizacja powieści Lwa Tołstoja, która jest znana na całym świecie. Historia miłości i wiążącej się z nią namiętności między tytułową bohaterką a Aleksym Wrońskim. To historia miłości trudnej, wręcz tragicznej, która wiąże się z wieloma stratami.

„Kochanice króla” reż. Justin Chadwick (2008)

Kochanice króla (2008) - Filmweb
źródło: filmweb.pl

Dwie siostry Boleyn walczą o miłość króla Henryka VIII, który jest niechętny wobec swej żony Katarzyny Aragońskiej – nie dała mu ona upragnionego syna. Seniorzy rodu Boleyn knują plan, który ma im podwyższyć status społeczny. Obie siostry – jedna po drugiej – kradną serce króla, co staje się punktem wyjścia do tragicznej historii.

Film oparty na bestsellerowej powieści Philippy Gregory.

Kostiumowe filmy na walentynki to dobra opcja na wspólny wieczór.

Zobacz również:

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Skip to content