fbpx

Drewniane zabawki dla dziecka

Drewniane zabawki dla dziecka

Drewniane zabawki są coraz częściej wybieranym rodzajem zabawek dla dzieci. Wypierają plastik. Zabawki z drewna świetnie się prezentują i są bezpieczne.

Drewniane zabawki wracają do łask!

Plastik przebojem wdarł się do naszych domów. Przez wiele lat stanowił główny i najchętniej wykorzystywany materiał w zasadzie do wszystkiego: opakowań, przedmiotów codziennego użytku, a nawet dziecięcych zabawek. Dzisiaj, mimo że nadal jest go sporo w sklepach, to jest wypierany przez inny materiał. Jest to materiał, który wraca do łask po latach. Drewno.

Drewniane zabawki dla dzieci to mnóstwo korzyści. W sklepach stacjonarnych i internetowych pojawia się ich coraz więcej, ponieważ jest coraz więcej rodziców chętnych na taki zakup. Dzieciaki też uwielbiają taki rodzaj zabawek.

Drewniane zabawki – same zalety

Bardzo ważną zaletą zabawek wykonanych z drewna jest fakt, że są one bardzo trwałe. I tutaj bija na głowę wszystkie zabawi plastikowe, które albo szybko się zniszczą, albo szybko stracą poszczególne drobne elementy.

To ważne, ponieważ na pewno zdajemy sobie sprawę z tego, że cokolwiek, co znajduje się w ręku dziecka, może w jednej chwili zmienić miejsce swojego położenia. A przy okazji się zniszczyć. Dlatego tak ważne jest, aby od samego początku wybierać dobre materiały.

Wielu rodziców stara się o to, by zabawki mogły przechodzić z dziecka na dziecko. Wybierając zabawki drewniane, masz pewność, że posłużą przez długi czas w dobrym stanie.

Zabawki drewniane możesz przecierać wilgotną szmatką, jeśli zajdzie taka potrzeba, zatem zachowasz też ich czystość.

Zabawki drewniane są ekologiczne. Wszystko, co wytworzone z naturalnych materiałów, jest bezpieczne. Poza tym drewno wspaniale pachnie. Na pewno nie raz zdarzyło Ci się, otwierając zamkniętą w pudełku zabawkę z plastiku, wdychać jej charakterystyczny „plastikowy”, sztuczny zapach. Zapach drewna jest dużo przyjemniejszy.

Jest jeszcze jeden plus, o którym warto wspomnieć. Odpowiednio zaprojektowane zabawki z drewna nadają się dla dzieci w każdym wieku. Z kolei te plastikowe nie są odpowiednie dla maluszków, ponieważ przy zniszczeniu (któremu łatwo ulegają) mogą się stać niebezpieczne dla zdrowia i życia dziecka.

Drewniane zabawki – co wybrać?

Zabawki z drewna to nie tylko znane nam koniki na biegunach. Wśród nich znajdziesz: klocki drewniane, tablice magnetyczne, zestawy małego lekarza, kuchnie, zestawy do gotowania, domki dla lalek, toaletki, rowerki i wiele innych.

Zabawki z drewna to dobra inwestycja. Te same gadżety posłużą kilkorgu dzieciom w dobrym stanie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Skip to content