fbpx

Domowe sposoby na zgagę

Domowe sposoby na zgagę

Domowe sposoby na zgagę pomagają w szybki sposób pozbyć się nieprzyjemnej dolegliwości. Sprawdź, jak sobie pomóc w takiej sytuacji.

Zgaga to paskudna przypadłość, która potrafi nawet zaburzyć sen. Niewyleczona potrafi ciągnąc się niemal w nieskończoność, dlatego warto znać domowe sposoby na zgagę.

Domowe sposoby na zgagę – czym jest zgaga?

Zgaga to charakterystyczne pieczenie w przełyku spowodowane cofaniem się kwasów żołądkowych. Ta dolegliwość często pojawia się w czasie ciąży, ale nie tylko. Przyczyny są różne, jednak w tym artykule nie o tym – ważne, jak sobie radzić, kiedy wewnątrz czuć ogień.

Uwaga! Domowe sposoby na zgagę sprawdzają się wtedy, gdy ta dolegliwość pojawia się sporadycznie. Kiedy jednak zaczyna dokuczać przez dłuższy czas lub co jakiś czas nawraca, wówczas dobrze jest skonsultować sprawę z lekarzem – może się okazać, że jej przyczyny są dość poważne.

Domowe sposoby na zgagę – jak z nią walczyć?

Pierwszym krokiem do pozbycia się zgagi i do wyeliminowania jej w przyszłości jest unikanie lub ograniczenie pewnych produktów spożywczych: alkoholu, kawy, herbaty, napojów gazowanych, czekolady, mleka, potraw tłustych, potraw smażonych, owoców cytrusowych, soków owocowych, mięty. Wszystkie te rzeczy spożywane regularnie i w większej ilości mogą stać się przyczyną nieprzyjemnych doznań w przełyku.

Świetnym domowym sposobem na zgagę jest imbir. Można go wykorzystywać na kilka sposobów:

  • herbatka z imbiru – zetrzeć kawałek korzenia imbiru (tak aby otrzymać jedną łyżeczkę), zaparzać w szklance wrzątku przez ok. 10 minut,
  • żucie imbiru – oskrobany płatek imbiru można żuć przez kilka minut, można to robić kilka razy dziennie, dopóki nie odczuje się ulgi,
  • zwykła herbata z imbirem – możesz również zaparzyć zwykłą herbatę z cienko pokrojonymi kilkoma plasterkami imbiru.

Innym naturalnym sposobem jest używanie kminku lub kminu rzymskiego. Wystarczy 2 łyżeczki kminku zaparzać przez 10 minut we wrzątku,

Pamiętaj, że jeśli domowe sposoby na zgagę nie pomagają, a Ty coraz częściej odczuwasz pieczenie w przełyku lub inne charakterystyczne objawy, zgłoś się do lekarza.

Przeczytaj również:

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Skip to content