fbpx

Co zrobić, by zadbać o swój outfit?

WLUSTRZE - grafika tytułowa Co zrobić, by zadbać o swój outfit?

Co zrobić, żeby zadbać o swój outfit? Stworzyć swój styl i trzymać się go! Twój wygląd i styl to pierwsze rzeczy, które Cię opisują. Czuć się dobrze we własnym ciele, to też czuć się dobrze ubraną.

Co zrobić, żeby zadbać o swój outfit? Kilka zasad Stacy London

Żeby dobrze wyglądać, czuć się świetnie, pewnie siebie i rozkładać innych na łopatki, trzeba mieć swój styl. On Cię definiuje. Jest podstawą tożsamości. Wkładanie na siebie rzeczy, które Ci nie leżą, pochodzą z innej bajki, sprawi, że będziesz się czuć jak nie z tej epoki. Co zrobić, żeby zadbać o swój outfit? Posłużmy się kilkoma zasadami od Stacy London – amerykańskiej konsultantki modowej.

  • Nie podążaj ślepo za modą. Nie ubieraj tego, co nie pasuje do Twojej figury.

Jeśli teraz modne są koszule w biało-czarne paski, a Ty masz trochę więcej kilogramów, nie kupuj ich! Co z tego, że będziesz mieć modną bluzkę, skoro będziesz w niej kiepsko wyglądać? Znajduj w aktualnej modzie to, co po pierwsze pasuje do Ciebie, Twojej figury, Twojego patrzenia na świat, po drugie to, co Ci się podoba.

Na przykład do mojego patrzenia na świat absolutnie nie pasują podarte spodnie. Choćby nie wiem jak idealnie były potargane i jak drogie były w tym swoim byciu trendy, za nic takich nie kupię.

wlustrze - Co zrobić, by zadbać o swój outfit? cytat
Co zrobić, by zadbać o swój outfit? | wlustrze.pl
  • Myśl logicznie. Ustalaj zestawy ubrań, będąc na zakupach.

Idąc na zakupy, nie kupuj wszystkiego, co Ci się nawinie. Bo akurat było ostatnie w Twoim rozmiarze i na pewno na Ciebie czekało. Nawet jeśli raz, dwa razy trafisz, to na dłuższą metę zakopiesz się w ubraniach bez sensu i bez stylu. Kupuj to, co pasuje do innych ubrań w Twojej szafie. Jeśli spodobała Ci się bluzka w kwiatowe wzory, ale wszystkie spodnie i spódnice, jakie masz, też są wzorzyste, odpuść. Przecież to nie będzie do siebie pasowało. Ewentualnie możesz rozważyć kupno gładkiego dołu. Ale z rozmysłem.

  • Nie myśl, że masz jeszcze czas na szukanie stylu.

Często mówimy sobie – zacznę wszystko od nowa, jak schudnę. Albo kiedy wyjdę za mąż. A co do tej pory? Może nigdy nie schudniesz albo nie wyjdziesz za mąż? Jeśli nie stworzysz swojego stylu teraz, to znaczy, że nie stworzysz go nigdy. Zawsze będzie coś przeszkadzało. Uważasz, że masz za dużo kilogramów? Nie kupuj pięciu sukienek, ale dwie. Kiedy schudniesz, nie będziesz żałować, że wydałaś tyle pieniędzy.

  • Nie kupuj tego, na co Cię nie stać.

Stacy London powiedziałaby, że jeśli Cię nie stać, to po prostu ubieraj się klasycznie. I miałaby rację. Klasyka nigdy nie wychodzi z mody. I wcale drogo nie kosztuje.

Jak zadbać o swój outfit? Ubieraj się klasycznie

A jeśli nie jesteś dobra w te klocki, nie bawi Cię szukanie stylu, to zwyczajnie – ubieraj się klasycznie. Bez zbędnych ozdobników i bez zabawy kolorami. Jak wspomniałam wyżej, klasyka nigdy nie wychodzi z mody. Bardzo łatwo kupić ubranie, które specjalnie się nie wyróżnia, a jednocześnie jest całkowicie eleganckie i praktyczne. Najważniejsze to po prostu czuć się dobrze w swoim ubraniu. Tak jak mówi Stacy London: Wszyscy zasługują na to, by dobrze się ubierać i czuć się cholernie dobrze.

Jeśli chcesz zadbać o swój outfit, to zdefiniuj własny styl. Trzymając się go, łatwiej dobierać do siebie ubrania i tworzyć przydatne zestawy na każdą okazję.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. 16 grudnia 2019

    […] Nie bez powodu w szkole podstawowej biegało się na długiej przerwie do ubikacji, aby umyć zęby. Miało to wyrobić w nas nawyk mycia zębów po każdym posiłku. Na ile się to udało, to już same musicie stwierdzić. Ważne, żeby mycie zębów odbywało się przynajmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem. W innym przypadku można powoli zacząć żegnać się z zębami i powitać protezę (którą swoją drogą i tak trzeba czyścić). Jak mówi pewne żydowskie przysłowie, cudzymi zębami nie można gryźć, dlatego lepiej zadbać o własne póki czas. Zęby to Twoja wizytówka i podstawa pierwszego wrażenia. […]

Dodaj komentarz

Skip to content