fbpx

Ciekawe miejsca w Polsce – odkryj nieodkryte

Ciekawe miejsca w Polsce – odkryj nieodkryte | wlustrze.pl
Ciekawe miejsca w Polsce – odkryj nieodkryte | wlustrze.pl

Ciekawe miejsca w Polsce to nie tylko polskie morze i góry. Co więcej, można spędzić urlop w naprawdę niesamowity sposób, nie wyjeżdżając zagranicę.

Ciekawe miejsca w Polsce? To możliwe!

Jeśli jesteś z tych, co to tylko zagranica i zagranica, bo co można w Polsce zobaczyć, to ten tekst jest właśnie dla Ciebie! Planujesz urlop, wakacje, ferie i nie możesz się zdecydować, w które miejsce Europy pojechać? A może w Europie widziałaś już wszystko, więc czas na podbój Azji? Znałam kiedyś człowieka, który pod hasłem „wakacje” rozumiał tylko urlop zagranicą. Do głowy mu nie przyszło, że są jakieś ciekawe miejsca w Polsce, które opłaca się zobaczyć. Mało tego! Zobaczyć i być zadowolonym. Tak. Zmienił zdanie.

Kiedy słyszysz o atrakcjach turystycznych w Polsce i przychodzi Ci na myśl tylko polskie morze i Tatry, to znaczy, że – z całym szacunkiem – jesteś ignorantką. Ale spokojnie, masz jeszcze całe życie, żeby to zmienić.

Mniej znane a ciekawe miejsca w Polsce

  • Błędne Skały w Górach Stołowych

Ponieważ jednym z naszych symboli narodowych są góry Tatry, zapominamy o innych górskich propozycjach. A to niedobrze, bo Polska ma nam do zaproponowania naprawdę pięknie miejsca.

Góry Stołowe większość z nas zna chyba tylko z podręczników szkolnych. Z ich terenu mam do zaproponowania skalne miasto – jedno z najpiękniejszych w Europie. Błędne Skały. To taki labirynt, w którym można oglądać wielkie skały przypominające różne kształty – Kurzą Stopkę, Skalne Siodło, Lwią Łapę, Końską Nogę, Podwójnego Grzyba i inne. Jeśli lubicie tajemnice, to miejsce dla Was! Według legendy skalne miasto stworzył groźny Duch Gór o imieniu Liczyrzepa (swoją drogą, ciekawe dlaczego tak miał na imię. Może próbował swoich sił w „Familiadzie”?)

  • Smolniki na Suwalszczyźnie

Na Suwalszczyźnie nie ma jeszcze food trucków na najpopularniejszych szlakach, dlatego to chyba dobre miejsce na pełen wypoczynek podczas urlopu. Największą atrakcją tutaj będzie słynne ze swej głębokości jezioro Hańcza (108,5 m). Widoki są baśniowe. Smolniki były scenerią przy nagrywaniu Doliny Issy i Pana Tadeusza. Nie będziecie się tu nudzić, bo stworzono tu mnóstwo tras rowerowych.

  • Polska Prowansja, czyli pola lawendowe na Warmii

Atrakcje turystyczne w Polsce zwykle dotyczą jakichś ruin zamków, wysokich katedr i innych tego typu. Tutaj mamy coś zgoła innego. Coś, co pozwoli oderwać się od zgiełku miasta i zakochać w tym oderwaniu na dobre. I zapadnie w pamięć na zawsze, bo w końcu krajobraz to pamięć. Mimo swych ograniczeń zachowuje ślady przeszłości, odtwarza wspomnienia.

Lawendowe Pole mieści się we wsi Nowe Kawkowo, pół godziny jazdy od Olsztyna. Najlepszy okres na odwiedzanie tego zakątka Warmii trwa od połowy czerwca do połowy lipca. Drugi zbiór lawendy odbywa się w październiku, więc i wtedy można planować urlop. Uwaga, uwaga! Jeśli nie dacie rady odwiedzić Nowego Kawkowa w gorrrącym okresie kwitnienia lawendy, to spokojnie! Możecie zwiedzić Lawendowe Muzeum Żywe im. Jacka Olędzkiego. Jest ono otwarte od 1 maja do 1 listopada. To będzie doskonała atrakcja także dla najmłodszych.

Ciekawe miejsca w Polsce | wlustrze.pl
Ciekawe miejsca w Polsce | wlustrze.pl

Rozładujcie trasy na Morskie Oko i zaoszczędźcie trochę pieniędzy na zagranicznych wojażach. Ciekawe miejsca w Polsce – wciąż jeszcze znane za mało – czekają na odkrycie. Tylko z głową. Żeby nie cierpiały tak jak biedne Morskie Oko.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. 24 stycznia 2020

    […] sobie mapę miejsc, które warto odwiedzić. Najlepiej jeszcze zanim pojedziesz. Zaoszczędzisz sporo czasu. Dowiedz się, gdzie można tam […]

  2. 5 lutego 2020

    […] Kochasz podróżować albo zwyczajnie jesteś do tego zmuszona, bo studiujesz daleko od domu, a lubisz często wracać? Pakowanie się i godziny spędzone w pociągu pewnie są trudne. Można sobie nieco ułatwić proces podróży, tworząc listę niezbędnych rzeczy. W ten sposób zaoszczędzisz sporo czasu przed każdym wyjazdem. Nie będziesz musiała wracać z dworca albo lotniska po to, czego zapomniałaś, ani obchodzić się bez tego podczas podróży. Co zabrać na wyjazd, żeby nie dźwigać za dużo, a jednocześnie niczego nie kupować? […]

Dodaj komentarz

Skip to content