fbpx

Cechy osobowości, których możemy uczyć się od mężczyzn

WLUSTRZE - grafika tytułowa - cechy osobowości
Cechy osobowości | wlustrze.pl

Cechy osobowości mężczyzn i kobiet są przyczyną kłótni. Ale tak to zostało pomyślane, abyśmy mogli się w życiu uzupełniać. Jakich pozytywnych cech brakuje nam, kobietom? Których możemy uczyć się od mężczyzn?

Cechy osobowości, których powinnyśmy się uczyć

Są takie cechy osobowości mężczyzn, które pociągają kobiety. Być może dlatego, że my same mamy ich mniej niż faceci. W końcu przeciwieństwa się przyciągają. Jedną z takich cech jest pewność siebie. Ta nieco łączy się z mocnym charakterem.

Wcale nie twierdzę, że wszystkie kobiety nie mają pewności siebie. Z obserwacji jednak mogę powiedzieć, że mamy jej mniej niż mężczyźni. A ona przecież jest tak potrzebna i w życiu zawodowym, i w prywatnym. Dzięki niej można się rozwijać i doskonalić się. Mając ją, możemy obiektywnie ocenić, jakie mamy mocne, a jakie słabe strony. I zmieniać się na lepsze. Mocny charakter pozwala z kolei pracować nad sobą i wiedzieć, czego się chce.

Męskie cechy osobowości przydatne kobietom

Dyskrecja. To bardzo pożądana cecha. I chociaż w przypadku mężczyzn może oznaczać, że mają coś do ukrycia, to można ją też rozumieć pozytywnie. Dyskrecja to umiejętność zachowywania dla siebie pewnych wiadomości i nierozgadywania ich dookoła. Oj, przyda się nam, przyda.

Szczerość to kolejna rzecz. Dyskrecja i szczerość to cechy charakteru, które się nie wykluczają. A nawet uzupełniają. Bo można być szczerym, a jednocześnie wiedzieć, co trzeba zachować dla siebie. Szczerość do bólu wyłącza dyskrecję. Jeśli Twoja koleżanka ma krzywe nogi, to nie musisz jej tego komunikować za każdym razem, gdy założy spódnicę. Nawet jeśli uważasz się za szczerą osobę – narobisz tym więcej problemów niż pożytku.

wlustrze - cechy osobowości

I na koniec – stanowczość. Umiesz zdecydować, którą spośród trzech sukienek założyć na siebie na wieczorne wyjście? Nie? To oznacza, że nie jesteś stanowcza. Mężczyzna nie miałby z tym problemu. Wybrać coś trzeba, a im szybciej to zrobisz, tym szybciej zajmiesz się kolejnymi sprawami, np. makijażem. Mężczyźni są stanowczy. To brzmi dość ogólnie, ale zastanówcie się. Czy Wasi znajomi faceci nie są w większości właśnie tacy? Nie lubimy uległych mężczyzn, dlatego jeśli mają swoje zdanie do przekazania, to je przekazują. Właśnie stanowczo. Wyobrażacie sobie, że facet miałby nie móc zdecydować się na to, które spodnie kupić? Stanowczość to taka potrzebna cecha!

Prawdziwą kobietą można być, nawet jeśli wyrabia się w sobie pewne męskie cechy. Analogicznie do słów Bralczyka: Prawdziwy mężczyzna to jest ten, kto przede wszystkim nie wie, że jest prawdziwym mężczyzną i który nie boi się tego, że nim nie jest, możemy mówić o sobie. Trochę męskich cech nie przeszkodzi nam w byciu prawdziwymi kobietami.

Cechy charakteru, mimo że nie przypisane do jednej tylko płci, często stereotypowo określają albo kobiety, albo mężczyzn. Warto walczyć ze stereotypami, pracując nad swoim charakterem. Dzięki temu w życiu będzie łatwiej. Zwłaszcza jeśli chodzi o pewność siebie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz