fbpx

Posegreguj akcesoria łazienkowe

Posegreguj akcesoria łazienkowe

Akcesoria łazienkowe zajmują bardzo dużo miejsca. Jak sobie poradzić, aby nie zagracić łazienki, a jednocześnie mieć wszystko, co potrzebne, pod ręką?

Sprzątanie domu może sprawiać przyjemność, jeśli nie jesteś otoczona mnóstwem niepotrzebnych przedmiotów. Zacznij od łazienki.

Akcesoria łazienkowe czas posprzątać!

Łazienka to bardzo przyjemne miejsce. To tam możemy się oddać przyjemnym rytuałom na zakończenie dnia.  Ciepły prysznic lub pachnąca kąpiel, a przy tym wszystkim moc kosmetyków, które poprawiają stan skóry. Aby sobie dogodzić, wyposażamy się w przeróżne buteleczki z balsamami, tubki z kremami i inne opakowania pełne cudownych substancji. Do tego elementy utrzymujące zapach w łazience, ręczniki na zmianę, kosze na bieliznę i wiele innych. Co zrobić, żeby łazienka nie była zagracona? Wystarczy dobrze zaplanować przechowywanie!

Wszystko, co znajduje się na wierzchu, sprawia wrażenie bałaganu. Najłatwiej zatem schować buteleczki, flakony i inne tego typu rzeczy. Dzięki temu, wchodząc do łazienki, nie będziesz odnosić wrażenia przytłoczenia.

Akcesoria łazienkowe na zapas

Pierwsza rzecz, z którą musimy się zmierzyć, to sprawdzenie, których kosmetyków faktycznie używamy, a które są kupione niepotrzebnie lub na zapas. Najpierw pozbądź się tego, czego faktycznie nie potrzebujesz. Skusiła Cię promocja albo piękne opakowanie produktu niedopasowanego do Twoich potrzeb? Jeśli jeszcze nie przekroczył terminu ważności, oddaj go komuś, komu może się przydać.

Następnie wyodrębnij te produkty i akcesoria łazienkowe, których nie używasz w tym momencie, a które jeszcze się przydadzą. Spakuj je do osobnego pojemnika i schowaj do szafki – w miejsce, w którym nie będą się rzucać w oczy, a będą łatwo dostępne w razie potrzeby. Jeśli nie masz takiej wolnej przestrzeni, po prostu wrzuć je do zamykanego pojemnika i postaw na blacie w łazience, ale nie używaj.

Pod ręką zostaw tylko to, czego aktualnie potrzebujesz. Sprawdź daty ważności, bo może się okazać, że część rzeczy nie nadaje się już do użytku.

Posegregowane akcesoria łazienkowe

Wybierz odpowiednie pojemniki, które będą się prezentowały na blacie lub półce łazienkowej. Postaw na ich estetyczny wygląd, ale i wybierz właściwy rozmiar. Możesz posegregować akcesoria łazienkowe tak, aby mieć do nich łatwiejszy dostęp. Osobno ułóż kosmetyki i przybory męskie, osobno damskie, osobno dziecięce.

W swoich własnych przyborach także zrób porządki: oddziel kosmetyki do włosów od tych do twarzy i całego ciała. Znacznie ułatwisz sobie poszukiwania.

Pamiętaj też o kosmetykach, które znajdują się na wannie lub pod prysznicem. Nie trzymaj tam zaczętych kilku butelek tego samego rodzaju kosmetyku, np. żelu. Realizując zasadę „zaczynam i kończę jedną butelkę”, pozbędziesz się bałaganu. Poza tym pamiętaj o tym, aby kosmetyki pod prysznicem lub na wannie miały swój pojemnik. Dzięki temu nie będą się przewracać i bałaganić całej dostępnej do mycia powierzchni.

Podobnie jest w przypadku umywalki lub półki pod lustrem. Zamiast stawiać na nich tak dużo kosmetyków, jak tylko da się zmieścić, ustal dla nich nową przestrzeń. Zawieś na ścianie przy lustrze trzypoziomową szafeczkę, na której postawisz niezbędne produkty. Przy lustrze najlepiej sprawdza się przechowywanie kremów do twarzy oraz kosmetyków do makijażu.

Bądź perfekcyjną panią domu! Porządek w łazience możesz osiągnąć samodzielnie, realizując kilka prostych kroków. Przy następnych zakupach pamiętaj, że nie wszystko, co pięknie wygląda na wystawie, jest Ci niezbędne.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. 1 stycznia 2021

    […] Posegreguj akcesoria łazienkowe […]

Dodaj komentarz

Skip to content